OFICIÁLNÍ PARTNEŘI IAAF

25/06/2018

Holuša v Českém Těšíně

Čtvrtou zastávkou, kam zavítala roadshow k projektu Ostrava fandí kontinentům, byl Český Těšín.

Dne 5. června proběhla na Gymnáziu Josefa Božka v Českém Těšíně v rámci roadshow k projektu Ostrava fandí kontinentům beseda s halovým mistrem Evropy a stříbrným medailistou z halového mistrovství světa v běhu na 1500 metrů Jakubem Holušou. Přítomen byl také náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pan Stanislav Folwarczny.

Studenti společně s Jakubem shlédli jeho památný závod na halovém mistrovství Evropy v roce 2015, kde si v dramatickém finiši doběhl pro zlatou medaili. Následně si s českým rekordmanem měli možnost popovídat o tom, jak začínal s atletikou, jakým způsobem trénuje nebo jak vypadá jeho životospráva. Jakub ochotně předával studentům své bohaté zkušenosti. Následně přišlo na řadu podepisování a společné focení. „Kontinentální pohár je úžasnou akcí pro atlety i fanoušky. Pro mnoho atletů to bude jeden z vrcholů kariéry. Jsem rád, že mohu v rámci tohoto projektu podporovat mladé a začínající atlety a třeba najdeme nějaké nové šampiony,“ uvedl.