22/03/2018

V rámci roadshow k projektu Ostrava fandí kontinentům sportovali studenti pod dohledem Barbory Špotákové

Plakáty čtyř českých ambasadorů rozmístěné po vítkovické atletické hale, jedna z “tváří akce” přímo na místě jako vzácný host a telefonní hovor s bývalým světovým rekordmanem Colinem Jacksonem - exkluzivní sportovní dopoledne prožily tři stovky dětí z devatenácti základních a dvě stovky studentů z 10 středních škol z Ostravy a Moravskoslezského kraje, kteří se ve čtvrtek 22. března zúčastnili závodů v rámci projektu Ostrava fandí kontinentům. Projekt je hlavní doprovodnou akcí ke Kontinentálnímu poháru, který se jako největší atletická událost letošní sezony v České republice uskuteční v Ostravě 8. a 9. září.

“Ostrava fandí kontinentům” je projekt určen žákům základních a středních škol, stejně jako členům atletických oddílů a slavnostně odstartoval 16. listopadu, kdy na radnici města Ostravy proběhlo rozlosování = rozdělení škol dle jednotlivých kontinentů. Celkem se do projektu přihlásilo 30 základních škol a 27 středních škol. Jeho cílem je zapojit děti do pravidelné pohybové aktivity.

I proto se uskutečnila roadshow v ostravské atletické hale. Mezi hosty nechyběl výkonný ředitel Kontinentálního poháru Valter Boček, náměstek primátora statutárního města Ostrava Vladimír Cigánek, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny a dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková.

"Jsme rádi, že těmito závody můžeme podpořit akci, na kterou se v září všichni moc těšíme. Ať se vám všem daří," vzkázal mladým atletům a atletkám Cigánek.

“Atletika je královnou sportu a tohle bychom měli mít stále na paměti. Atletika je opravdu základ. Tahle akce ji opět zpopularizuje, vy si můžete vyzkoušet závody v profesionálním prostředí, to je taky velká motivace," řekl Folwarczny. “  Jejich slova doplnil Valter Boček: "Jste součástí Kontinentálního poháru, proto projekt vlastně vznikl. Soutěžte v duchu fair play a podpořte svoji školu. A na ty nejlepší se budeme těšit v září přímo na stadionu.”

Samotné závody měly klasický sportovní náboj. Soutěžilo se v běhu na 60 metrů, hodu medicinbalem a skoku dalekém z místa. Světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková jako ambasadorka týmu Asie a Pacifiku výkony studentů pečlivě odsledovala, poté se s nimi ochotně fotila a podepisovala kartičky. "Musím říct, že jsem mile překvapená. Je vidět, že akce byla dobře vymyšlená. Všichni jsou nadšení a já taky. Tohle jsem nečekala. A všichni se těší na září, kdy se uskuteční Kontinentální pohár," řekla Špotáková.

Všechny sportující na dálku v rámci telefonického rozhovoru pozdravil také světový šampion na 110 m překážek Colin Jackson, ambasador týmu Evropy. "Moc se do Ostravy těším, několikrát jsem tam závodil a vím, že ostravské publikum atletiku miluje. Jsem rád, že mohu být kapitánem týmu Evropy. Kontinentální pohár bude skvělá akce a užijte si, že můžete být jeho součástí. Já jsem na něm taky kdysi startoval, ale v týmu Velké Británie. Trochu jsem záviděl některým kolegům, že soutěží v dresu Evropy. Je to opravdu veliká pocta," přiblížil význam akce žákům škol.

Kontinentální pohár v atletice 2018 jako nejprestižnější atletická akce organizovaná Mezinárodní federací atletických asociací IAAF zavítá do České republiky 8. a 9. září 2018, uskuteční se na Městském stadionu ve Vítkovicích. Vstupenky jsou v prodeji prostřednictvím sítě Ticketportal (www.ticketportal.cz). V současné chvíli je prodáno 70 procent vstupenek, proto by fanoušci s koupí neměli váhat. Ceny lístků začínají na 150 Kč za jeden den, v nejvyšší kategorii pak stojí 500 Kč. Připraveny jsou poloviční slevy pro seniory (65+), děti do 130 cm, či vozíčkáře (jejich doprovod za symbolickou 1 Kč). Vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketportal. (www.ticketportal.cz).


© 2017 | Kontinentální pohár IAAF 2018 s. r. o.

www.ostrava2018.org | soutez@ostrava2018.org